Články

Články v rubrice Knihovna a filmotéka

Zamyšlení nad knihou Paměti od Jeana Monneta

Nesjednocujme státy, sjednocujme lidi. – Jean Monnet / Profesorka Karolina Adamová se zamýšlela nad knihou Paměti od Jeana Monneta.

Vzpomínky na dávného přítele

Po prvním a druhém místě ještě místo třetí, ať to máme kompletní. Jan Pazdera se se svou povídkou Vzpomínky na dávného přítele umístil v rámci literární soutěže Piš jako Hrabal na třetím místě.

Na pivu s panem Hrabalem

Včera jsme publikovali vítěznou povídku, kterou nám do soutěže Piš jako Hrabal, konané při příležitosti stého výročí narození  Bohumila Hrabala, zaslala Šárka Ošťádalová. Dnešní povídkou je ta, která skončila těsně druhá. V celém jejím textu je jenom šest teček. Tři na začátku, tři na konci. Autorem je Martin Sita. Pokus o poctu panu Bohumilu H. […]

Zapomenutá povídka

Spolek českých právníků Všehrd pořádal, při příležitosti stého výročí narození spisovatele a jednoho z nejslavnějších absolventů Právnické fakulty UK v Praze, sérii přednášek, seminářů a doprovodných akcí. Jednou z nich byla i literární soutěž „Piš jako Hrabal“. Vítěznou povídku vám přinášíme právě v tomto článku. Příjemné počtení!

Fejeton: Obyčejný den ministryně spravedlnosti

Šest ráno. Po čtyřech hodinách spánku soustředím síly na zvednutí víček těžkých jako cent a slibuju si, že večer zalehnu po deváté. Než nakrmím děti a rozvezu je do škol, je půl osmé a mobil se poprvé rozezvučí: v dnešním tisku je útočný článek a tisková mluvčí doporučuje okamžitě reagovat. Než vše probereme, jsem definitivně […]